Fókusztréner képző csoport – szupervíziós modul – indul 2024. március 1-én
A képzés (szupervíziós modul) célja az önismereti szakasz során megismert fókuszolás készségének elmélyítése, valamint a fókusz kísérés és a fókuszolás...
A képzés (szupervíziós modul) célja az önismereti szakasz során megismert fókuszolás készségének elmélyítése, valamint a fókusz kísérés és a fókuszolás...
A korai terápiás kutatások meglepő eredménnyel zárultak, csak azoknak a klienseknek segít a kezelés, akik kapcsolódni tudnak az élményeikhez. Akkor történik valódi változás és fejlődés, ha a tudatos tapasztalatokat hozzá tudják kapcsolni a zsigeri, kevéssé tudatos tartalmakhoz. Azóta a modern idegtudomány igazolta ezt.
A képzés lezárult, a trénerjelöltek 2023. november 10-én vizsgáznak.
Érzéseink, gondolataink, testi jelzéseink olyanok, mint egy mérhetetlenül gazdag műszerpark és szerszámkészlet. Csak meg kell tanulnunk bánni velük. A tudatos figyelem, a jelen-lét teszi lehetővé, hogy a műszerek kijelzéseit észleljük, és a javításhoz a megfelelő szerszámokat válasszuk és használjuk.
A figyelem irányításának képességében rejlik annak a titka, hogy áthangoljuk agyunkat. Felül tudjuk írni berögzült viselkedési mintáinkat. Olyan ez, mintha a régi, bakhátas, zötyögős út helyett a szabad mezőn új utat építenénk.
Számtalan definíció létezik az egészségre, mindegyik egy-egy lényeges aspektusát ragadja meg a kérdésnek. Az emberi szervezet egy homeosztázis: egy dinamikus állandó, amely törekszik egy egyensúlyi állapot, a viszonylagos elégedettség és jól-lét megélésére. Ezt az állapot nevezhetjük egészségnek.
A korona vírus mellett napjaink legnehezebb élménye, hogyan birkózzunk meg a bezártságunk következtében megnövekedett feladatainkkal, stresszel és a mindent átitató szorongásainkkal. Segítene, ha tudnánk találkozni barátainkkal, de pont most az lehetetlen, ami máskor mindig használ.
Ebben a nehéz időszakban is találunk kreatív megoldásokat a problémáinkra, hiszen a “muszáj nagy úr”. Ahhoz azonban, hogy ez ne csak egy szükségmegoldás legyen, van néhány apró körülmény, ami teljesebbé teheti a segítővel, és az önmagunkkal való találkozást.
A fókuszolás módszere olyan belső figyelem elsajátítását jelenti, amely segít más szemmel látni nehézségeinket, és újfajta megoldásokat találni. Eugene Gendlin...
TEKINTETTEL A JÁRVÁNY HELYZETRE ÁTMENETILEG NEM INDUL.
A belső figyelem segítségével megtalálhatjuk, és átformálhatjuk korlátozó hiedelmeinket. Ha „fejlődési szemlélettel” tekintünk magunkra, új, saját megoldásokat találhatunk nehézségeinkre.