Fókusztréner képző csoport – szupervíziós modul – indul 2024. március 1-én
A képzés (szupervíziós modul) célja az önismereti szakasz során megismert fókuszolás készségének elmélyítése, valamint a fókusz kísérés és a fókuszolás...
A képzés (szupervíziós modul) célja az önismereti szakasz során megismert fókuszolás készségének elmélyítése, valamint a fókusz kísérés és a fókuszolás...
A képzés (szupervíziós modul) célja az önismereti szakasz során megismert fókuszolás készségének elmélyítése, valamint a fókusz kísérés és a fókuszolás tanítás módszerének elsajátítása szupervíziós keretben. A képzés végén a jelöltek záróvizsgát tesznek.
A képzés lezárult, a trénerjelöltek 2023. november 10-én vizsgáznak.
Hogy mennyire fontosak a kapcsolódások, a mostani helyzetben különösen érezzük. Ha nem tudunk barátaink között feloldódva beszélgetni, tervezgetni, közösen időt tölteni, igencsak lehangolóvá válik az életünk. A távolságtartást megsínyli mindannyiunk kedélye.
A fókuszolás módszere olyan belső figyelem elsajátítását jelenti, amely segít más szemmel látni nehézségeinket, és újfajta megoldásokat találni. Eugene Gendlin...
Számtalan definíció létezik az egészségre, mindegyik egy-egy lényeges aspektusát ragadja meg a kérdésnek. Az emberi szervezet egy homeosztázis: egy dinamikus állandó, amely törekszik egy egyensúlyi állapot, a viszonylagos elégedettség és jól-lét megélésére. Ezt az állapot nevezhetjük egészségnek.
Ha valamit tanulhatunk a mostani helyzetből, akkor az, hogy nem kell mindig elérni valamit. Nem kell folyton kreatívnak lenni, újat tanulni, átalakítani. “Ha akarod, úgy lesz, csak eléggé akarni kell” – szólamokkal tele a padlás. Ne gyötörjük magunkat, éppen elég viselni a helyzetet.
Mára tudjuk, hogy az egészséges élethez szükségünk van saját bensőnk útmutatására, testünk zsigerileg eltárolt tapasztalataira. Ezek nélkül olyanok vagyunk, mint akik idegen földön hiányos térképpel próbálnak tájékozódni. Ebben a belső tájékozódásban a fókuszolás módszere a jármű, az idegenvezető és a térképrajzoló.
A tehetetlenséghez hasonló, elborító érzelmekkel az az egyik legnehezebb, hogy nem látunk ki belőlük. Saját érzelmi állapotunkat a helyzet valós megítéléseként érzékeljük. Tényleg elhisszük, hogy nincs megoldás, nem lehet mit kezdeni a gondjainkkal.
Ebben a nehéz időszakban is találunk kreatív megoldásokat a problémáinkra, hiszen a “muszáj nagy úr”. Ahhoz azonban, hogy ez ne csak egy szükségmegoldás legyen, van néhány apró körülmény, ami teljesebbé teheti a segítővel, és az önmagunkkal való találkozást.